Arama Motoru Optimizasyonu

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

Site içi optimizasyon ve içerik pazarlaması ile markanızın arama motorlarındaki görünürlüğünü artırıyor ve marka dışı anahtar kelimelerden aldığınız nitelikli trafiği yükseltiyoruz.

Google ve diğer arama motorları, algoritmalarını kullanıcıların yaptıkları aramalara en doğru ve faydalı sonucu vermeye yönelik geliştiriyor. Biz de bu yaklaşımı benimsiyor ve açılış sayfalarını faydalı içeriklerle besliyoruz, bununla birlikte marka bloglarında da trend konuların yanında ölümsüz içerikler (evergreen content) ile uzun vadede devamlı trafiği hedefliyoruz. Kaliteli ve ilhâm veren içerikler sayesinde internette markanızdan bahsedilme (link building) oranını da doğal yollardan yükseltiyor ve organik trafiğinizi artırıyoruz.

Teknik hatalar, eksiklikler ile sayfa hızı performansını iyileştirmek için butik ajans olmamızın avantajını kullararak yenilikleri yakından takip ediyoruz. Bu aralar structured-data, AMP, pushState, DNS prefetching, mobile news carousels, 0 pozisyon, HTTP/3 protokolü, entity ve SEO ilişkisi, PWA, SSR, sesli arama ile BERT modeli gibi konular üzerine kafa yoruyoruz.

Ahrefs, Majestic, Screaming Frog, Gtmetrix, Semrush, Search Console, GTM ve Google Analytics gibi ücretli ve ücretsiz araçlar kullanıyoruz. Teknik SEO düzenlemelerinde gerekliliğe hem markanın dijital pazarlama departmanını hem de yazılım tarafını madde madde kaynak göstererek ikna ediyoruz. SEO uygulamaları sonrası sonuçları raporluyoruz.

Çalıştığımız markalara ay sonu Data Studio üzerinden Google Analytics ve Search Console veri raporları ile Unamo üzerinden takip ettiğimiz anahtar kelimelerin arama motorlarındaki günlük değişim raporunu sunuyoruz.