Programatik Reklam

Programatik Reklam

Google'ın talep-yönlü satın alma platformu tool'u DV360 (Display & Video 360) ile premium sitelerde hedefli reklam gösterimi yapıyoruz.

Markamızın hedeflerini dinledikten sonra doğru hedefleme seçenekleri ve data kullanımına karar veriyoruz. Kampanya için hazırladığımız ya da markanın kendi kreatif ajansı tarafından hazırlanan reklam görselleri ile açık artırmaya giriyor ve gösterim satın alıyoruz.

Cinsiyet, yaş, ebeveynlik; demografik, coğrafi, dil, ortam, ilgi alanı, anahtar kelime ve remarketing gibi hedefleme seçeklerini kullanıyoruz. Bununla birlikte 1. parti, 2. parti ve güvenilir şirketlerden sağlanan 3. parti dataları da kullanarak doğru hedef kitleye ulaşıyoruz. Viewability (görüntülenebilirlik) ile brand safety (marka güvenliği) metrikleri sayesinde satın aldığımız reklamların hedef kitleye ulaştığından emin oluyoruz. Youtube ve premium sitelerin reklam alanlarında yer alarak markanın bilinirliğini artırırken, gerçekten markanın hedef kitlesine reklam gösterimi yaptığımız için dönüşüm de getiriyoruz.

Yüksek bütçeli kampanyalarda, premium sitelerle programatik garantili anlaşmalar yapıyor ve uygun fiyatlara reklam gösterimi satın alıyoruz.