Mobil Uygulama Optimizasyonu

ASO (Mobil Uygulama Optimizasyonu)

App Store ve Google Play'deki uygulamalarınızın daha fazla kullanıcıya ulaşması için uygulama verileriniz ile rakiplerinizi inceliyor ve bir dizi geliştirme yapıyoruz. Yaptığımız her geliştirmenin etkisini ölçümlüyor ve bir sonraki geliştirmede bu verileri de göze alarak hareket ediyoruz.

Kullanıcıların yaklaşık yarısı yükleyeceği uygulamayı mağazada arama yaparak buluyor. Uygulama adı, açıklaması, yayıncı adı ve anahtar kelimelerde doğru optimizasyon aramada kullanıcıların uygulamanızı bulmasını sağlıyor. Hedef arama kelimelerini anahtar kelime analizi ile tespit ediyor ve gerekli düzenlemeleri yapıyoruz.

Uygulama adı ve açıklaması ayrıca kullanıcıların uygulamanızı indirip indirmeyeceği kararına da etki ediyor. Bu yüzden anahtar kelime öbekleri içermesi dışında uygulamanızı kusursuz bir biçimde anlatan ve indirmesi için kullanıcıları ikna eden içerikler hazırlıyoruz. Benzer durum uygulama logosu (app icon), uygulama ekran görüntüleri ile video için de geçerli ve bu görsel alanlar içeriğe göre karar aşamasında kat be kat etkili. Uygulamanın can alıcı noktalarının vurgulandığı görseller ve videolarla ilgili de yönlendirmeler yapıyoruz.

Uygulama yorum ve değerlendirmeleri için uygulama kullanıcılarıyla etkileşime geçilmesi gereken en doğru zamanı belirliyoruz.

Optimizasyon çalışmaları sonrasında belirlediğimiz hedef anahtar kelimelerde uygulamanın ve rakip uygulamaların sıralamasını takip ediyor ve raporluyoruz.

App indexing ve deep linking ile uygulama içeriklerinin arama motorlarında da görünür olmasını sağlıyor ve organik trafik ile büyümesini hızlandırıyoruz.

Online PR ile büyük gazate ve haber sitelerinde uygulamanın tanıtımını yapan basın bültenleri yayımlatıyor, uygulamanın popülaritesini artırarak aramalarda yükselmesine yardımcı oluyoruz.